Świerszcze

Zespół wokalny „Świerszcze” działa przy Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej Gminy Słupsk. Bazuje on na uczennicach Szkoły Podstawowej w Jezierzycach.

Zespół od wielu lat jest nieodzownym elementem i atrakcją większości koncertów, festynów, akcji charytatywnych i innych imprez odbywających się na terenie gminy, powiatu i miasta. A to za sprawą bogatego i różnorodnego repertuaru oraz dużych umiejętności warsztatowych, które przekładają się na interesujące popisy estradowe. Obdarzone potencjałem wokalnym dziewczęta szlifują swoje umiejętności na zajęciach, na których szczególny nacisk kładziony jest na emisję głosu, dykcję, interpretację piosenek oraz pracę nad wyrazem scenicznym. Każda z piosenek jest odpowiednio dobierana do wieku i charyzmy dziewcząt.

Oprócz występów środowiskowych zespół „Świerszcze” aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym szkoły, uświetniając szkolne uroczystości. Na swoim koncie ma także wiele osiągnięć w konkursach muzycznych na szczeblu powiatowym i wojewódzkim, a w przeszłości także ogólnopolskim. Niecodziennym sukcesem zespołu jest nagranie profesjonalnej płyty w studiu muzycznym.

OSIĄGNIĘCIA ZESPOŁU „ŚWIERSZCZE”
I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Utworów Świątecznych „Śpiewajmy kolędy”
I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Kolęd „Narodzenia czas”
Grand Prix w Powiatowym Konkursie Kolęd
Grand Prix w Powiatowym Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Idzie wiosna”
I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Młodzieżowej „Barwy Piosenki”

Wtorek
14:30 – 15:40
Szkoła Podstawowa w Jezierzycach

 

Instruktor: Beata Frąckowska 
tel. 59 847 10 91

 

Powiązane aktualności

  • Premiera Płyty Zespołu Świerszcze

    Lądowisko Kultury w Redzikowie pt. / 19.10 / 18:00