Fotografia


Jeśli jesteś osobą w wieku od 16 do 100 i więcej lat, a fotografia jest Twoją pasją, to koniecznie musisz dołączyć do grupy fotograficznej ,,Przedmieścia” powstającej przy Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej Gminy Słupsk. Czekamy na Ciebie i Twoje pomysły.

Inicjatywa powstała na bazie doświadczeń środowisk fotograficznych w obrębie Miasta i Gminy Słupsk. Chcemy, aby nasza działalność opierała się na konfrontacji własnej twórczości, wystawach, plenerach, warsztatach. Liczmy, że głównym motorem poczynań powstającej grupy będę pomysły jej członków.

Uczestnicy grupy do dyspozycji mają nowoczesny obiekt wyposażony w multimedialne sale wykładowe i wystawiennicze. Gmina Słupsk stwarza warunki do działań kreatywnych w dziedzinie sztuk wizualnych, posiada również zaplecze do organizowania kilkudniowych plenerów i wystaw na terenie całej gminy.

 

Po długich poszukiwaniach i penetracji środowiska fotograficznego Słupska i okolic niespodziewanie, samoistnie wyłoniła się grupa młodych, kreatywnych artystów. Efektem rozmów i przygotowań była wystawa pod umownym tytułem kontrasty w Centrum Kultury na przedmieściach Słupska.
Tereza Gaidychok, Agnieszka Górzyńska, Kamila J. Gruss, Karolina Hanuszewicz i Paweł Sadowski trochę na przekór zasadom fotografii, obowiązującym na uczelniach i środowisku „starej daty” nie boją się modyfikować obrazu, korzystając śmiało z dobrodziejstw nowoczesnego warsztatu cyfrowego. Zaskakujące i bardzo optymistyczne jest to, że każdy z nich mówi własnym rozpoznawalnym językiem. Prace powyższych fotografików trudno pomylić, są wyraziści. Mimo początków ich przygody z obiektywem są bardzo sprawni i mają „coś ważnego” do powiedzenia, co jest rzadkością w dzisiejszym świecie obrazkowym.

Wszyscy zasługują na uznanie i takie też uzyskują w prestiżowych przeglądach oraz konkursach międzynarodowych. Już dziś można powiedzieć, że Kamila J. Gruss i Paweł Sadowski są jedną nogą w galeriach Berlina, Londynu czy Paryża. Tylko od nich zależy co zrobią z tym potencjałem.

 

Do pobrania katalog z pierwszej wystawy fotograficznej grupy.

Katalog Kontrasty

Instruktor: Krzysztof Przewoźny
tel. 59 847 10 91