online sob / 23.01 / 17:00

XX Festiwal Kolęd i Pastorałek Jezierzyce 2021 za nami!

Zakończył się XX Festiwal Kolęd i Pastorałek Jezierzyce 2021. Jako organizatorzy (Gmina Słupsk oraz Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk), dziękujemy wszystkim za udział w wydarzeniu.

Poniżej prezentujemy protokół z obrad jury w składzie: prof. Monika Zytke, Aleksandra Nizio oraz Paweł Lucewicz.
Protokół

 

Więcej o Festiwalu: http://facebook.com/festiwaljezierzyce

Festiwal w mediach:

https://m.radiogdansk.pl/slupsk/item/121300-zakonczyl-sie-wirtualny-xx-festiwal-koled-i-pastoralek-jezierzyce-2021-znamy-zwyciezcow

https://koszalin.gosc.pl/doc/6701368.50-Mizernych-cichych-lecz-jedna-najpiekniejsza

https://slupsk.naszemiasto.pl/znamy-juz-zwyciezcow-jubileuszowej-xx-edycji/ar/c1-8104983

https://koszalin.gosc.pl/doc/6705114.Koledowanie-nie-odchodzi-do-lamusa

 

___________________________________________________________________________________________

Drodzy!
23 stycznia 2021 roku w kościele parafialnym pw. św. Antoniego Padewskiego w Jezierzycach miała rozpocząć się XX edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek Jezierzyce 2021. W tym roku, ze względu na obostrzenia sanitarne, wyniki festiwalu zostaną ogłoszone online, a zaplanowany uroczysty koncert galowy nie odbędzie się.

Do ostatniej chwili mieliśmy nadzieję, że uda nam się z Wami spotkać w Jezierzycach na wspólnym kolędowaniu. Jednak ostatnie dni i przedłużenie obostrzeń nie zostawiły nam złudzeń. Odwołujemy koncert galowy, lecz wyniki pojawią się w odstępach czasowych na naszych profilach facebookowych: @kulturagminaslupsk oraz @festiwaljezierzyce 23 stycznia.

Mamy ogromną nadzieję, że spotkamy się jednak na żywo podczas XXI edycji Festiwalu- za rok :)!

https://radiogdansk.pl/kalendarz-imprez?item=event&cid=10863&title=xx-festiwal-koled-i-pastoralek-jezierzyce-

http://www.radioplus.pl/polecamy-lokalne-czytaj/143840/jubileuszowy_xx_festiwal_koled_i_pastoralek_w_jezierzycach_trwa_glosowanie

___________________________________________________________________________________________

Szanowni Państwo!
W związku z planowaną kwarantanną narodową w dniach 28 grudnia – 17 stycznia, informujemy, że Finał XX Festiwalu Kolęd i Pastorałek Jezierzyce 2021 zostaje przesunięty na 23 stycznia. Jesteśmy zmuszeni zmienić datę  finału Festiwalu, aby nie narażać uczestników na niebezpieczeństwo związane z trwającą epidemią. Liczymy na to, że 23 stycznia uda nam się zorganizować piękny koncert z udziałem finalistów, który będzie transmitowany na żywo z Kościoła pw. św. Antoniego Padewskiego w Jezierzycach.

O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Tymczasem życzymy wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie najbliższych! Trzymajcie się zdrowo 😊

___________________________________________________________________________________________

Znamy Finalistów XX Festiwalu Kolęd i Pastorałek Jezierzyce 2021! Po długich naradach, jury w składzie: Monika Zytke, Aleksandra Nizio, Paweł Lucewicz, postanowiło zakwalifikować 36 wykonawców do Finału Festiwalu. Z uwagi na obowiązujące obostrzenia jesteśmy w trakcie ustalania najdogodniejszej formy przeprowadzenia finału. Z każdym z finalistów będziemy kontaktować się w najbliższym czasie.

_____________________________________________________________________________________________

Kochani Festiwalowicze!
Wiemy, że czekacie na informacje odnośnie kwalifikacji do FINAŁU Festiwalu, jednak ze względów organizacyjnych jesteśmy zmuszeni przesunąć datę ogłoszenia do 22 grudnia. Ilość Waszych zgłoszeń nas zaskoczyła i żeby sumiennie przesłuchać każde Wasze wykonanie, potrzebujemy troszeczkę więcej czasu. 
Mamy nadzieję, że ogłoszenie listy finalistów będzie dla Was pięknym prezentem przed nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia. 
Pozdrawiamy Was śpiewająco!
_____________________________________________________________________________________________

Rozpoczynamy odliczanie do JUBILEUSZOWEJ edycji Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Jezierzycach.

Festiwal Kolęd i Pastorałek to wydarzenie organizowane już po raz dwudziesty!

Pierwotnie Festiwal miał zasięg powiatowy, a każda edycja odbywała się rotacyjnie w innej gminie powiatu słupskiego. Od 10 lat  impreza odbywa się w Jezierzycach Osiedlu. Początkowo realizowana była w hali widowiskowo-sportowej. Od 8 lat Festiwal gości w murach jezierzyckiego kościoła św. Antoniego Padewskiego.

Od kilku lat nieustannie poszerzamy zasięg Festiwalu oraz podnosimy poziom, dzięki czemu w ostatnich latach zyskał zasięg ogólnopolski, ciesząc się coraz większym uznaniem wśród uczestników. Reasumując 20 edycji to ponad 700 wykonań utworów konkursowych oraz przeszło 2 tysiące śpiewających osób!

Pomimo niepewnej sytuacji epidemicznej, zapraszamy wszystkich utalentowanych muzycznie do wspólnej zabawy. Poczujmy ducha Świąt Bożego Narodzenia. Zjednoczmy się w wykonywaniu tradycyjnych polskich kolęd i pastorałek.

W tym roku na zgłoszenia ONLINE czekamy do 8 grudnia 2020r. (do godz. 23:59). Ogłoszenie listy laureatów oraz zaproszenie do Koncertu Finałowego nastąpi 21 grudnia 2020 r. na stronie internetowej Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Słupsk oraz profilu Facebook Instytucji.  Rozdanie nagród nastąpi podczas Koncertu Finałowego, 16 stycznia 2021 r. w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego w Jezierzycach.

REGULAMIN

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY ONLINE  

 

Odwiedzajcie nasz Facebookowy profil i bądźcie na bieżąco!
https://www.facebook.com/festiwaljezierzyce

______________________________________________________________________________

Kochani Festiwalowicze!
Z uwagi na liczne pytania odnośnie repertuaru dopuszczonego do udziału w konkursie, informujemy, że postanowiliśmy dopuścić możliwość wykonywania utworów świeckich oscylujących wokół tematyki Świąt Bożego Narodzenia. Informujemy jednak, iż ze względu na ideę festiwalu, Jury konkursu przyzna dodatkowe punkty za wykonywanie polskich tradycyjnych kolęd i pastorałek.