Jezierzyce Os. / Włynkówko/ Wrzeście wt. / 11.06 / 16:00

Warsztaty teatralnie niebanalnie

 

 

Centrum Kultury Gminy Słupsk ogłasza nabór do udziału w projekcie ,,Teatralnie-niebanalnie”, w którym udział mogą wziąć osoby w dowolnym wieku. Pierwsze zajęcia już w czerwcu.

Już niebawem rusza organizowany przez Centrum Kultury Gminy Słupsk projekt pod nazwą „Teatralne-niebanalne”. Zakłada on realizację warsztatów w pięciu miejscowościach gminy Słupsk: Bierkowie, Jezierzycach Osiedlu, Redzikowie, Włynkówku i Wrześciu. Działanie otrzymało dotację ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzącej z funduszu Promocji Kultury w kwocie 39 tysięcy złotych, w ramach programu Edukacja Kulturalna. Całkowita wartość projektu wyniesie 58 300 zł.

Projekt „Teatralne-niebanalne” podzielony jest na dwa etapy – pierwszy obejmuje cztery spotkania warsztatowe. Warsztaty koncentrują się na najważniejszych elementach techniki aktorskiej: mowie, budowaniu i wyrażaniu emocji w grupie, organizacji sytuacji scenicznych. Uczestnicy zapoznają się również z tajnikami sztuki lalkarskiej, animacją, rodzajami i budową lalek. W trakcie zajęć pod kierownictwem aktora lalkarza zbudują prostą lalkę teatralną (kukiełkę lub pacynkę) wykorzystując najprostsze materiały. Warsztaty kończą się zbudowaniem lalek przez uczestników oraz prezentacją i animacją ich na specjalnie przygotowanym parawanie.

Po zakończeniu I etapu uczestnicy zdecydują jakie przedstawienie chcieliby przygotować – dramatyczne czy lalkarskie. Efektem będzie pięć trzydziestominutowych przedstawień, które zostaną zaprezentowane zarówno w poszczególnych miejscowościach, jak i na gali finałowej projektu w hali sportowo-widowiskowej w Jezierzycach.

Dzięki udziałowi w projekcie uczestnicy zwiększą swoje kompetencje twórcze i społeczne, umiejętność współdziałania, zdolność nawiązywania i utrzymywania kontaktów, a także wzmocnią swoją odpowiedzialność za wspólny cel.  Organizatorzy liczą, że wzorem realizowanych dotąd inicjatyw przynajmniej część grup utrzyma działalność po zakończeniu projektu, przekształcając się w stałe sekcje teatralne.

Do udziału zaproszeni są wszyscy chętni mieszkańcy gminy Słupsk bez względu na wiek. Pierwsze zajęcia już w czerwcu – szczegóły pod numerem tel. 59 847 10 91. Koordynator projektu Maciej Flisak.