Lądowisko Kultury w Redzikowie pt. / 19.01 / 11:00

Warsztaty Biżuterii Szklanej

Zapraszamy na warsztaty tworzenia biżuterii szklanej do Lądowiska Kultury w Redzikowie. Pod okiem instruktora, Marty Jędras – animatorki kultury, właścicielki firmy DARUMA z Zielonej Góry, dowiecie się jak przy użyciu odpowiednich półproduktów wykonać kolczyki i zawieszki.

Podczas rozmowy i ćwiczeń wprowadzających poznacie zasady kompozycji, doboru materiałów oraz barw i faktur szkła. W części praktycznej stworzycie różne elementy, rozpoczynając od projektu, poprzez selekcję i komponowanie materiałów aż do obróbki szkła polegającej na cięciu, szlifowaniu i lutowaniu. Finalnie powstaną ozdoby takie jak wisiory, bransoletki lub kolczyki. Warsztat kończy oczyszczenie i zabezpieczenie przed utlenianiem elementów metalowych.

Wykonaną przez siebie biżuterię uczestnicy zabierają ze sobą.

Warsztaty poprowadzi rękodzielnik i animator kultury Marta Jędras. W minionych latach zrealizowała ponad 150 warsztatów, pokazów rękodzielniczych i szkoleń, w których wzięło udział ponad 2000 uczestników z kraju i zagranicy. Prezentowała swoje wyroby na rozmaitych targach i festiwalach. Znalazły one także grono zadowolonych odbiorców na różnorodnych imprezach branżowych, na które jest corocznie zapraszana w charakterze wystawcy.