Zakończyliśmy projekt „Redzikowo wczoraj i dziś”, w ramach którego uczniowie klasy wojskowej Liceum w Redzikowie poznawali historię tej miejscowości. Przeprowadzone zostały wywiady z mieszkańcami, utworzono stronę internetową Redzikowa oraz grę terenową na bazie kodów QR. Dla młodych uczestników zajęć była to wspaniała okazja do spotkania z pasjonatami historii, zdobycia warsztatu badawczego, poznanie podstaw dziennikarstwa i filmowania, a także tworzenia strony internetowej, która dostępna jest pod adresem https://redzikowo.wordpress.com. Znajdujące się na niej materiały dostępne są na wolnej licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa (CC BY).
W Redzikowie trwają zajęcia warsztatowe w ramach projektu „Redzikowo wczoraj i dziś”. Kilkudziesięciu uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Redzikowie, pod okiem instruktorów Tomasza Szewca i Krzysztofa Głowinkowskiego, zgłębia historię tej miejscowości. W trakcie spotkań z historykami poznali oni jak poszukiwać informacji historycznych i jak je prezentować. Natomiast w ramach warsztatów dziennikarskich i informatycznych dowiedzieli się, jak przygotować wywiad, jak stworzyć ciekawy opis i przede wszystkim jak opublikować materiały na stronie internetowej tworząc wirtualne muzeum. Na powstającej stronie nie zabraknie wywiadów, dokumentów historycznych i prezentacji eksponatów z Izby Pamięci 28. Słupskiego Pułku Lotnictwa Myśliwskiego.
Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk otrzymało dotację w kwocie 17 tys. złotych na realizacje projektu „Redzikowo wczoraj i dziś” w ramach konkursu dotacyjnego „Patriotyzm Jutra” ogłoszonego przez Muzeum Historii Polski. Kilkudziesięciu uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Redzikowie weźmie udział w szeregu spotkań z historykami, pasjonatami historii, a także dziennikarzem i filmowcem. Dwie grupy warsztatowe – dziennikarska i informatyczno-filmowa – staną przez nie lada zadaniem, próbując na podstawie zebranych materiałów i opisów stworzyć wirtualne muzeum historii Redzikowa – stronę internetową poświęconą tej miejscowości. Zajęcia stanowić będą zarówno praktyczną naukę tworzenia strony internetowej oraz prowadzenia wywiadów, jak i poszukiwania materiałów źródłowych.