Bierkowo/Głobino/Redęcin/Wrzeście wt. / 9.07 / 16:00

Młody Czytelnik Młody Twórca

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk w ramach zadania „Młody czytelnik – młody twórca” zaprasza na spotkanie autorskie z Arkadiuszem Niemirskim, polskim powieściopisarzem, satyrykiem i dziennikarzem. W latach 80. Niemirski był współzałożycielem „kabaretu i…”, współpracował z Programem III Polskiego Radia oraz kabaretem „Długi”. Pisał artykuły do czasopism Tylko Rock i Teraz Rock.
W 1999 roku zadebiutował w roli kontynuatora przygód Pana Samochodzika powieścią pt. „Skarby wikingów”, tom 1—2. Jego książki charakteryzuje przywiązanie do starych wzorców klasycznej powieści detektywistycznej i sensacyjnej w zderzeniu ze współczesnymi realiami.

Spotkania autorskie z Arkadiuszem Niemirskim odbędą się: we wtorek 9 lipca godz. 16:00 w Redęcinie i o godz. 18:00 w Bierkowie (świetlice wiejskie) oraz w środę 10 lipca o godz. 16:00 w świetlicy wiejskiej we Wrześciu, a o godz. 18:00 w Centrum Kultury w Głobinie.

Do udziału w spotkaniach szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież (do 18. roku).

Zadanie „Młody czytelnik – młody twórca” zdobył dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Czytelnictwa ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Całkowity koszt projektu wynosi 13 100 zł.