Gmina Słupsk / niedz. / 30.01

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy


❤ GWIAZDĄ FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W SIEMIANICACH BĘDZIE  WARSZAWSKA ORKIESTRA SENTYMENTALNA❤ 

To zespół rozsmakowany w dawnych melodiach polskiej przedwojennej rewii i kabaretu. Wzruszające walce, namiętne tanga, skoczne polki, porywające foxtroty, rumby i slow-foxy. Warszawska Orkiestra Sentymentalna wybiera to, co najlepsze wśród bogactwa sceny, ekranu dwudziestolecia i czasów powojennych.

Debiutem zespołu był występ podczas Festiwalu Polskiego Radia „Nowa Tradycja” w 2015 roku, a rok później, dzięki zaangażowaniu fanów na portalu odpalprojekt.pl oraz wsparciu Programu 2 Polskiego Radia ukazał się debiutancki album „Umówmy się na dziś”.
W maju 2017 roku debiutancka płyta „Umówmy się na dziś” otrzymała trzecią nagrodę w konkursie na Folkowy Fonogram Roku organizowanym przez Program Drugi Polskiego Radia w ramach festiwalu „Nowa Tradycja”. Kolejnym majowym wyróżnieniem dla debiutu stały się Wirtualne Gęśle – internauci uznali, ze jest to najlepsza folkowa płyta roku 2016.
Ponieważ dansingowy repertuar międzywojnia to studnia bez dna, zespół regularnie go zgłębia, czego owocem jest drugi album – „Tańcz mój złoty”. Jego premiera odbyła się w formie balu w domu bankowym Wilhelma Landaua, 7-go października 2017 roku.
Dyskografia zespołu w ostatnim czasie dynamicznie się rozszerza, już dwa miesiące po premierze „Tańcz mój złoty”, 10 grudnia, na rynek trafił świąteczny „Śpiewnik kolędowy”. Członkowie zespołu starali się zaaranżować i nagrać wybrany przez nich repertuar w sposób naśladujący dawne nagrania przedwojenne, a także czerpiąc z polskiej muzyki tradycyjnej. Zespołowi zależy,by ich kolędy były swoistym akompaniamentem towarzyszącym wspólnemu, rodzinnemu kolędowaniu.
W listopadzie 2018 roku wydali album „Płyń Wisełko”. Piosenki, które tam znajdziecie, opowiadają o codzienności żołnierzy, w szczególności ułanów, o ich ideałach i dramatach, poświęceniu i tęsknocie, a także radości, poczuciu humoru i namiętnościach. Utwory te zostały potraktowane sentymentalnie, tanecznie i lekko, tak, by służyły radosnemu świętowaniu.

 


MINI FINAŁ WOŚP W WIKLINIE


Kolędowanie w StrzelinieBIEG dla WOŚP z Gminą Słupsk!

Biegając – Pomagamy!

 ZAPISY

TERMIN I MIEJSCE – 30 stycznia 2022 r. (niedziela) w Siemianicach  ul. Klonowa – „Orlik”.

Biuro zawodów znajduje się w Siemianicach ul. Klonowa – „Orlik”. Otwarcie biura nastąpi o godz. 12.00 w dniu Wielkiego Finału.

  • Bieg na 5 km (Bieg Główny) wystartuje o godz. 14.00, limit 50 min.
  • Bieg na 800m (Rodzinny – symboliczny) wystartuje o godz. 14.00,
    limit 15 min.
  • Nordic Walking na 5 km wystartuje o godz. 14.00, limit 1 godz.
  • Nordic Walking na 800m (Rodzinny – symboliczny) wystartuje o godz. 14.00,
    limit 15 min.
  • Limit zawodników: 200 osób (łącznie z Nordic Walking).
Wysokość wpisowego zależy od hojności Zawodnika, jednak nie mniej niż 30 złotych. CAŁY DOCHÓD Z BIEGU ZOSTANIE PRZEZNACZONY NA WOŚP!
Firma Cateringowa ADAMSKI przyłącza się do akcji❗️ Dla każdego uczestnika biegu- ciepła pyszna zupka 😋 ❤️
A oprócz tego👉 ciasto, kawa, herbata 😍AUKCJE INTERNETOWE:

http://allegro.pl/uzytkownik/wospgminaslupsk


KIERMASZ CIAST W POSZCZEGÓLNYCH CENTRACH AKTYWNOŚCI LOKALNEJ

30 stycznia 2022 r. godz. 10:00 – 13:00

– CAL Bydlino

– CAL Grąsino

– CAL Lubuczewo

– CAL  Wrzeście

– CAL Krępa Słupska

– CAL Kukowo

– CAL Jezierzyce

– CAL Bukówka

– CAL Bierkowo

– CAL Bruskowo Wielkie

– CAL Rogawica

– CAL Wiklino

– CAL Włynkówko

 


NASZA E-SKARBONKA

http://eskarbonka.wosp.org.pl/fmkvp7


Sztabowe Puszki Stacjonarne znajdują się w:

❤Urzędzie Gminy Słupsk

❤ Lądowisku Kultury

❤ Centrum Usług Społecznych Gminy Słupsk

❤ Firmie MARKOS

❤ Firmie Perla. Oryginalne przekąski

❤ Dolinie Charlotty Resort & Spa

❤ Lodowisku w Redzikowo

❤ Parku Wodnym w Redzikowie

❤ Zespole Szkolno – Przedszkolnym im. Czesława Miłosza w Siemianicach

❤ Szkole Podstawowej w Jezierzycach

❤ Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Bierkowie

❤ Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Głobinie

❤ Szkole Podstawowej im. Leopolda Staffa we Włynkówku

❤ Przedszkolu Ekologiczno – Językowym „Poziomka” we Włynkówku

 

 


Zakończyliśmy rejestrację wolontariuszy do naszego gminnego sztabu WOŚP #6250❗

Nasza gminna orkiestra składa się z 30 wolontariuszy!


 

PRZEJRZYJ NA OCZY!

Gminny sztab #6250 Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej Gminy Słupsk melduje gotowość do działania.  zapraszamy do wsparcia organizacji 30. Finału WOŚP w Gminie Słupsk.
 
Tym razem to szeroko pojęta okulistyka dziecięca będzie tematem przewodnim Finału WOŚP. Jubileuszowa zbiórka odbędzie się 30 stycznia 2022 roku.

Kontakt z Szefem Sztabu Gminy Słupsk: Katarzyna Wołoszyn, tel. 59 847 10 91, e-mail: promocja@gok.slupsk.pl

REJESTRACJA WOLONTARIUSZY będzie odbywać się na stronie internetowej: www.iwolontariusz.wosp.org.pl

Zapraszamy serdecznie!
www.kultura.slupsk.pl
facebook.com/kulturagminaslupsk
instagram: @kulturagminaslupsk

 

 

W 29. zbiórce, realizowanej w Gminie Słupsk wzięło udział ponad 30 wolontariuszy, którzy kwestowali zarówno online za pomocą eSkarbonek, jak i na terenie gminy. Wspólnie zebraliśmy REKORDOWĄ kwotę 50652,68 zł. Także w tym roku Sztab zaprasza chętnych do kwestowania. Więcej informacji na temat zapisów wkrótce.
 
Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w styczniu, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP.
 
Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Od początku swojej działalności Fundacja zebrała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,5 mld PLN i kupiła ponad 66 tys. urządzeń.

Wzrok to najważniejszy zmysł człowieka. Jakiekolwiek problemy z nim związane wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata, dlatego tak istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia, a czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, którego polskim placówkom brakuje.

Oddziały i pododdziały okulistyki dziecięcej oraz wydzielone łóżka dziecięce w oddziałach okulistyki dla dorosłych działają w 25 ośrodkach w 17 miastach Polski. W całym kraju są też poradnie okulistyki dziecięcej, które również wymagają wyposażenia w nowoczesny sprzęt okulistyczny. Rokrocznie na oddziałach okulistyki dziecięcej hospitalizowanych jest kilkanaście tysięcy pacjentów. Jednymi z najczęstszych powodów, dla których dzieci trafiają do specjalistów z zakresu okulistyki, są – poza pogorszeniem ostrości wzroku – jaskra, zaćma, różnego rodzaju urazy, anomalie rozwojowe i nowotwory. Wiele tych schorzeń wymaga wykonania zabiegów operacyjnych – w 2019 roku przeprowadzono ich blisko 650, z czego najwięcej, ponad 25%, stanowiły operacje guzów*. Specjaliści uwagę zwracają również na krótkowzroczność wśród dzieci i młodzieży, która w coraz większej liczbie krajów przybiera charakter epidemiczny, co ma bezpośredni związek z nadmiernym korzystaniem z urządzeń elektronicznych