Gmina Słupsk / niedz. / 30.01

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

PODSUMOWANIE 30. FINAŁU WOŚP W GMINIE SŁUPSK

Mieszkańcy Gminy Słupsk po raz kolejny pobili rekord zbiórki na rzecz fundacji WOŚP

Aż 60 000 zł (!) zebrali wolontariusze Gminy Słupsk na tegorocznej zbiórce na rzecz Fundacji WOŚP.

Sztab gminny #6250 czeka na ostateczne podsumowanie aukcji internetowych, które można licytować jeszcze do 14 lutego.

Wydarzenia towarzyszące Finałowi WOŚP rozpoczęły się w Gminie Słupsk już 29 stycznia. W dwóch sołectwach odbyły się „małe” edycje wydarzenia. Sołectwo Strzelino zorganizowało kolędowanie, podczas którego wystąpił Zespół Bierkowianki. W Centrum Aktywności Lokalnej, Kuźnia Rybacka w Wiklinie, odbył się koncert kapeli z Gminy Damnica, ognisko oraz kiermasz rękodzieła i słodkości przygotowanych przez miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich. Kolejną okazją do wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy były kiermasze ciast, które odbyły się w siedzibie Centrum Kultury w Głobinie, w Parku Wodnym Redzikowo, a ponadto w: Bierkowie, Bukówce, Bydlinie, Bruskowie Wielkim, Jezierzycach, Krępie Słupskiej, Krzemienicy, Lubuczewie, Grąsinie, Wrześciu, Kukowie, Rogawicy, Wiklinie i Włynkówku.

Lądowisko Kultury w Redzikowie zorganizowało Finał WOŚP z Kreatywnym Klubem Rodzica. Podczas tego spotkania uczestnicy mogli wziąć udział w warsztatach m.in. „zimnej porcelany” dla rodziców i dzieci wieku od 3 do 6 lat oraz zajęciach umuzykalniających według teorii E.E. Gordona dla dzieci do 3. roku życia. Dostępny był również Cyfrowy Plac Zabaw Digital Kids. Nie zabrakło także atrakcji dla sportowców. W SP w Głobinie odbył się charytatywny trening Fitness, który poprowadziła Magdalena Gierszewska, a w Siemianicach wystartował bieg dla WOŚP, w którym wzięło udział ponad 200 uczestników.

Wielki Finał WOŚP odbył się w Sali Teatralnej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Czesława Miłosza w Siemianicach. Występy artystyczne, a tym samym transmisja na żywo z Sali Teatralnej ZSP w Siemianicach, rozpoczęła się o godzinie 15:00. Na scenie WOŚP wystąpili: Zeppelinki, Dominika Knapik, Chór Pasjonata, Dina Pokotyliuk, Marta Turkowska z teatrem Kamishibai, wokalista ze studia Tu Kultura – Maksymilian Samotyja, uczestnicy sekcji wokalnej Lądowiska Kultury – Zosia Żurawska oraz Amelia Magier, grupa taneczna ze szkoły tańca Casa de Salsa, zespół Świtezianki oraz Orkiestra Dęta Gminy Słupsk. Na końcu uczestnicy wydarzenia wzięli udział w koncercie zespołu Prusinowski Kompania. Koncert porwał do wspólnej zabawy nie tylko mieszkańców Gminy Słupsk, lecz także fanów zespołu, przybyłych z dalszych regionów województwa pomorskiego. Symboliczne światełko do nieba, z sygnałami dźwiękowymi przedstawiły Ochotnicze Straże Pożarne z terenu całej gminy Słupsk.

Dziękujemy wszystkim sponsorom, partnerom i władzom Gminy Słupsk, za wsparcie
i zaangażowanie w przedsięwzięcie.
W naszej Gminie kwestowało 30 wolontariuszy oraz dodatkowo stacjonowało 25 puszek sztabowych. To dla nas wielka radość, że wspólnie udało nam się pobić zeszłoroczny rekord zbiórki.” – podsumowuje Zbigniew Gach, dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Gminy Słupsk.

Do 14 lutego można wziąć udział w aukcjach internetowych Centrum Kultury, która prowadzona jest na stronie internetowej: allegro.pl/uzytkownik/wospgminaslupsk

 

 

 

 

 


HARMONOGRAM GODZINOWY WYSTĘPÓW ARTYSTYCZNYCH:

15:15 – Zeppelinki
15:45 – Dominika Knapik
16:15 – Teatr Kamishibai
16:45 – Chór Pasjonata
17:00 – Dina Pokotyliuk
17:30 – Tu Kultura – wokaliści
17:45 – Świtezianki
18:00 – Lądowisko Kultury – wokaliści
18:10 – Casa de Salsa – występ dzieci z grup tanecznych
18:30 – Warszawska Orkiestra Sentymentalna
19:45 – Orkiestra Dęta Gminy Słupsk
20:00 – Światełko do nieba – pokaz fireshow – grupa Elding


❤ GWIAZDĄ FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W SIEMIANICACH BĘDZIE  WARSZAWSKA ORKIESTRA SENTYMENTALNA❤ 

To zespół rozsmakowany w dawnych melodiach polskiej przedwojennej rewii i kabaretu. Wzruszające walce, namiętne tanga, skoczne polki, porywające foxtroty, rumby i slow-foxy. Warszawska Orkiestra Sentymentalna wybiera to, co najlepsze wśród bogactwa sceny, ekranu dwudziestolecia i czasów powojennych.

Debiutem zespołu był występ podczas Festiwalu Polskiego Radia „Nowa Tradycja” w 2015 roku, a rok później, dzięki zaangażowaniu fanów na portalu odpalprojekt.pl oraz wsparciu Programu 2 Polskiego Radia ukazał się debiutancki album „Umówmy się na dziś”.
W maju 2017 roku debiutancka płyta „Umówmy się na dziś” otrzymała trzecią nagrodę w konkursie na Folkowy Fonogram Roku organizowanym przez Program Drugi Polskiego Radia w ramach festiwalu „Nowa Tradycja”. Kolejnym majowym wyróżnieniem dla debiutu stały się Wirtualne Gęśle – internauci uznali, ze jest to najlepsza folkowa płyta roku 2016.
Ponieważ dansingowy repertuar międzywojnia to studnia bez dna, zespół regularnie go zgłębia, czego owocem jest drugi album – „Tańcz mój złoty”. Jego premiera odbyła się w formie balu w domu bankowym Wilhelma Landaua, 7-go października 2017 roku.
Dyskografia zespołu w ostatnim czasie dynamicznie się rozszerza, już dwa miesiące po premierze „Tańcz mój złoty”, 10 grudnia, na rynek trafił świąteczny „Śpiewnik kolędowy”. Członkowie zespołu starali się zaaranżować i nagrać wybrany przez nich repertuar w sposób naśladujący dawne nagrania przedwojenne, a także czerpiąc z polskiej muzyki tradycyjnej. Zespołowi zależy,by ich kolędy były swoistym akompaniamentem towarzyszącym wspólnemu, rodzinnemu kolędowaniu.
W listopadzie 2018 roku wydali album „Płyń Wisełko”. Piosenki, które tam znajdziecie, opowiadają o codzienności żołnierzy, w szczególności ułanów, o ich ideałach i dramatach, poświęceniu i tęsknocie, a także radości, poczuciu humoru i namiętnościach. Utwory te zostały potraktowane sentymentalnie, tanecznie i lekko, tak, by służyły radosnemu świętowaniu.

 


MINI FINAŁ WOŚP W WIKLINIE


Kolędowanie w Strzelinie
BIEG dla WOŚP z Gminą Słupsk!

Biegając – Pomagamy!

 ZAPISY

TERMIN I MIEJSCE – 30 stycznia 2022 r. (niedziela) w Siemianicach  ul. Klonowa – „Orlik”.

Biuro zawodów znajduje się w Siemianicach ul. Klonowa – „Orlik”. Otwarcie biura nastąpi o godz. 12.00 w dniu Wielkiego Finału.

  • Bieg na 5 km (Bieg Główny) wystartuje o godz. 14.00, limit 50 min.
  • Bieg na 800m (Rodzinny – symboliczny) wystartuje o godz. 14.00,
    limit 15 min.
  • Nordic Walking na 5 km wystartuje o godz. 14.00, limit 1 godz.
  • Nordic Walking na 800m (Rodzinny – symboliczny) wystartuje o godz. 14.00,
    limit 15 min.
  • Limit zawodników: 200 osób (łącznie z Nordic Walking).
Wysokość wpisowego zależy od hojności Zawodnika, jednak nie mniej niż 30 złotych. CAŁY DOCHÓD Z BIEGU ZOSTANIE PRZEZNACZONY NA WOŚP!
Firma Cateringowa ADAMSKI przyłącza się do akcji❗️ Dla każdego uczestnika biegu- ciepła pyszna zupka 😋 ❤️
A oprócz tego👉 ciasto, kawa, herbata 😍AUKCJE INTERNETOWE:

http://allegro.pl/uzytkownik/wospgminaslupsk


KIERMASZ CIAST W POSZCZEGÓLNYCH CENTRACH AKTYWNOŚCI LOKALNEJ

30 stycznia 2022 r. godz. 10:00 – 13:00

– CAL Bydlino

– CAL Grąsino

– CAL Lubuczewo

– CAL  Wrzeście

– CAL Krępa Słupska

– CAL Kukowo

– CAL Krzemienica

– CAL Jezierzyce

– CAL Bukówka

– CAL Bierkowo

– CAL Bruskowo Wielkie

– CAL Rogawica

– CAL Wiklino

– CAL Włynkówko

– Centrum Kultury w Głobinie

– Park Wodny w Redzikowie

 


NASZA E-SKARBONKA

http://eskarbonka.wosp.org.pl/fmkvp7


Sztabowe Puszki Stacjonarne znajdują się w:

❤Urzędzie Gminy Słupsk

❤ Lądowisku Kultury

❤ Centrum Usług Społecznych Gminy Słupsk

❤ Firmie MARKOS

❤ Firmie Perla. Oryginalne przekąski

❤ Dolinie Charlotty Resort & Spa

❤ Lodowisku w Redzikowo

❤ Parku Wodnym w Redzikowie

❤ Zespole Szkolno – Przedszkolnym im. Czesława Miłosza w Siemianicach

❤ Szkole Podstawowej w Jezierzycach

❤ Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Bierkowie

❤ Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Głobinie

❤ Szkole Podstawowej im. Leopolda Staffa we Włynkówku

❤ Przedszkolu Ekologiczno – Językowym „Poziomka” we Włynkówku

 

 


Zakończyliśmy rejestrację wolontariuszy do naszego gminnego sztabu WOŚP #6250❗

Nasza gminna orkiestra składa się z 30 wolontariuszy!


 

PRZEJRZYJ NA OCZY!

Gminny sztab #6250 Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej Gminy Słupsk melduje gotowość do działania.  zapraszamy do wsparcia organizacji 30. Finału WOŚP w Gminie Słupsk.
 
Tym razem to szeroko pojęta okulistyka dziecięca będzie tematem przewodnim Finału WOŚP. Jubileuszowa zbiórka odbędzie się 30 stycznia 2022 roku.

Kontakt z Szefem Sztabu Gminy Słupsk: Katarzyna Wołoszyn, tel. 59 847 10 91, e-mail: promocja@gok.slupsk.pl

REJESTRACJA WOLONTARIUSZY będzie odbywać się na stronie internetowej: www.iwolontariusz.wosp.org.pl

Zapraszamy serdecznie!
www.kultura.slupsk.pl
facebook.com/kulturagminaslupsk
instagram: @kulturagminaslupsk

 

 

W 29. zbiórce, realizowanej w Gminie Słupsk wzięło udział ponad 30 wolontariuszy, którzy kwestowali zarówno online za pomocą eSkarbonek, jak i na terenie gminy. Wspólnie zebraliśmy REKORDOWĄ kwotę 50652,68 zł. Także w tym roku Sztab zaprasza chętnych do kwestowania. Więcej informacji na temat zapisów wkrótce.
 
Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w styczniu, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP.
 
Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Od początku swojej działalności Fundacja zebrała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,5 mld PLN i kupiła ponad 66 tys. urządzeń.

Wzrok to najważniejszy zmysł człowieka. Jakiekolwiek problemy z nim związane wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata, dlatego tak istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia, a czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, którego polskim placówkom brakuje.

Oddziały i pododdziały okulistyki dziecięcej oraz wydzielone łóżka dziecięce w oddziałach okulistyki dla dorosłych działają w 25 ośrodkach w 17 miastach Polski. W całym kraju są też poradnie okulistyki dziecięcej, które również wymagają wyposażenia w nowoczesny sprzęt okulistyczny. Rokrocznie na oddziałach okulistyki dziecięcej hospitalizowanych jest kilkanaście tysięcy pacjentów. Jednymi z najczęstszych powodów, dla których dzieci trafiają do specjalistów z zakresu okulistyki, są – poza pogorszeniem ostrości wzroku – jaskra, zaćma, różnego rodzaju urazy, anomalie rozwojowe i nowotwory. Wiele tych schorzeń wymaga wykonania zabiegów operacyjnych – w 2019 roku przeprowadzono ich blisko 650, z czego najwięcej, ponad 25%, stanowiły operacje guzów*. Specjaliści uwagę zwracają również na krótkowzroczność wśród dzieci i młodzieży, która w coraz większej liczbie krajów przybiera charakter epidemiczny, co ma bezpośredni związek z nadmiernym korzystaniem z urządzeń elektronicznych