Lądowisko Kultury / Redzikowo pt. / 24.05 / 17:00

Prelekcja lecznicze właściwości bursztynu

 

Prelekcja  odbędzie się dnia 24.05 ( piątek), o godzinie 17:00 w Miejscu Aktywności Lokalnej w Lądowisku Kultury (Redzikowo 20A).

Wstęp wolny!! 

Jak działa naturalny bursztyn?

Biżuteria z bursztynu nie stanowi jedynie ozdoby, ale może aktywnie wspomagać funkcjonowanie organizmu i chronić przed chorobami. Naturalne bursztyny powinny nosić osoby chore na tarczycę, serce oraz posiadające problemy z kręgosłupem. Zawieszone na szyi usprawnią funkcjonowanie tarczycy, długi wisior noszony na sercu pomaga leczyć jego choroby, a sznur korali zawiązany w talii pozwala pozbyć się dokuczliwego bólu kręgosłupa.

Bursztyn wykazuje silne działanie antybakteryjne, dlatego w zamierzchłych czasach stosowany był do odkażania domów w czasie epidemii cholery. W jego składzie znajdziemy wiele cennych minerałów, kwasy żywiczne, jod, olejki eteryczne oraz inne organiczne związki, które usprawniają funkcjonowanie organizmu. Właściwości lecznicze posiada także nalewka z bursztynów – wzmacnia organizm, wspomaga trawienie, obniża ciśnienie krwi, pomaga przyśpieszyć procesy gojenia się ran oraz uspokaja i leczy infekcje górnych dróg oddechowych.

Bursztyn polecany jest dla astmatyków, jako lekarstwo usprawniające funkcjonowanie oskrzeli, pomaga pozbyć się uciążliwego bólu głowy oraz migren, jak również przywraca równowagę psychiczną i emocjonalną. Najkorzystniej na nasze zdrowie wpływa nieszlifowany bursztyn, jednak warto pamiętać, że kamień ten ma zdolność pochłaniania i magazynowania negatywnej energii, dlatego jeżeli nosimy w celach leczniczych biżuterię z bursztynami musimy przynajmniej raz na kilka dni dokładnie ją umyć solą fizjologiczną lub wymoczyć przez noc w roztworze soli morskiej.