Galeria na Poddaszu w Głobinie pt / 22.02 / 17:00

Wystawa Fotograficzna

Od 22 lutego br. w Galerii na Poddaszu w Głobinie (CKiBP) będzie można zobaczyć pierwszą prezentację prac sekcji fotograficznej działającej przy Centrum Kultury.  Zapraszamy Państwa na uroczyste otwarcie wystawy na godz. 17, którą będzie można oglądać do 15 marca w godz. 8:00 – 15:00 od poniedziałku do piątku.

 

Każdy idzie swoją ścieżką, poszukuje własnej drogi, która wyzwala inwencję. A wiedza i umiejętności określają potencjał i aktualny stan osiągnięć artystycznych. Kontrasty, światło, walor i kolor – forma, świadomie użyte, przekształcone w osobiste postrzeganie rzeczywistości, wyrazisty, rozpoznawalny ślad tożsamości autora. Portrety, pejzaże, street photo ukazujące codzienne życie w obiektywach fotografików działających przy Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej Gminy Słupsk. Jedyna w swoim rodzaju wystawa – Kontrasty.

 

 

Paweł Sadowski                  Karolina Hanuszewicz                   Tereza Gaiduchok                  Kamila J. Gruss

Paweł Sadowski – fotograf. Pasjonat fotografii pejzażu. Fascynat przestrzeni i światła w obrazie.

Karolina Hanuszewicz – energiczna osoba o szerokiej gamie zainteresowań. Fotografia to jej najnowsze hobby, którym zajmuje się zaledwie kilka miesięcy. Z głową pełną pomysłów, chętnie uczy się tej sztuki. Zwolenniczka zdjęć reporterskich i portretowych.

Tereza Gaiduchok – pochodzi ze Lwowa, od 2013 mieszka i pracuje w Słupsku. W fotografii interesują ją człowiek, przyroda, street foto.

Kamila Gruss – fotografia jest jej pasją, która owładnęła ją 3 lata temu tuż po narodzinach drugiego dziecka. Inspiracje czerpie z literatury, filmu, sztuki, muzyki i z życia. W swojej twórczości stara się namalować swoim dzieciom świat ich dzieciństwa, pokazać go w sposób czarujący, zaczarowany, czasem trochę groźny a czasem po prostu magiczny. Zależy jej, aby był taki jak opowieść o Piotrusiu Panu jak „Labirynt Fauna”, komiksy „Thorgala” czy też „Wpuść mnie” Lindqvista.

Agnieszka Górzyńska – pochodzi z Gminy Słupsk, gdzie narodziła się jej pasja do fotografii w sielskich klimatach Bruksowa Wielkiego i Siemianic. Dzięki przepięknym córeczkom Zuzannie i Apoloni, szlifuje swój warsztat w dziedzinie fotografii dziecięcej. Fascynuje się ujęciami reportażowymi, gdzie może uchwycić emocje i niezapomniane chwile z życia codziennego. Dzięki Babci Zosi, która chętnie uczestniczy we wszelkich projektach, powstają niesamowite fotografie łączące pokolenia.

Pod czas wernisażu będziecie mogli posłuchać mini-koncertu Joanny Lis. Artystka przedstawi improwizacje współczesnej muzyki rozrywkowej, jazzowej oraz własne tematy kompozytorskie.

Joanna Lis – mieszka w Gliwicach, współczesna waltornistka i trębaczka jazzowa. Muzyk w Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara w Słupsku. Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie French Horn, ukończyła studia na Akademii Muzycznej w Gdańsku kierunek Jazz. Brała udział w wielu festiwalach i koncertach na terenie Europy i Azji. Obecnie pracuje nad własnym materiałem płytowym.